KAIP IŠSIRINKTI

Tikimės, kad šis skyrelis padės Jums suprasti kokio tipo kamštinę grindų dangą rinktis vienu ar kitu atveju. Taip pat trumpai aprašysime kokie skirtingų dangų pranašumai bei trūkumai.  Apie sienines kamštines dangas daug nekalbėsime, nes jų skirtingų variantų nelabai yra ir pasirinkimą lemia tik pati dangos išvaizda. Kamštinių grindų atveju pasirinkimas daug platesnis.
 

Taigi, peržvelkime dažniausius grindų pasirinkimo kriterijus:

Klijuojamos ar plaukiojančios kamštinės grindys?

Terminas: Klijuojama grindų danga – tai kamštinės plytelės 4-6mm storio, kurias reikia pilna plokštuma klijuoti prie esamo grindų pagrindo, tarkim betono,medienos plokštės, juodgrindžių ar pan.


Terminas: Plaukiojanti grindų danga – tai tarpusavyje sukabinamų ( Click ) grindų plokščių sistema, kurios nereikia tvirtinti prie pagrindo. Plokštės tiesiog klojamos ant lygaus paviršiaus, dažniausiai su paklotu.

 Kodėl plaukiojančios?

 • Greitas, paprastas, pigus paklojimas
 • Danga pilnai paruošta naudojimui. Nereikia atlikti sudėtingų klijavimo ar lakavimo darbų
 • Galimybė nesunkiai išardyti grindis esant poreikiui – galbūt net perkloti jas kitoje vietoje
 • Aukštesnė nei klijuojamos dangos kaina

 

Kodėl klijuojamos?

 • Galite įrengti drėgnesnėse patalpose, tarkim prieškambaryje ar net vonios kambaryje
 • Galite pasirinkti padengimą – laką ar alyvą, paviršiaus blizgumą.
 • Kai kurios klijuojamos dangos yra tylesnės bei komfortiškesnės nei plaukiojančios
 • Ekologiška – kamštiena  per visą dangos storį
 • Sudėtingas ir ilgiau trunkantis paklojimas.

Pastaba: klijuojamai dangai rinkitės tik patyrusius kamštinių dangų specialistus. Tokių pažįstame.

Grįžti į viršų

Dėl ko skiriasi kaina?

Esminę kamštinės dangos kainos dalį sudaro jos dizainas arba techniškai tariant, panaudotų kamštienos elementų dydis ir forma. Kuo elementai yra didesni ir tvarkingesnės formos, tuo danga yra brangesnė. Pvz:

Kainą lemia ir dangos rūšis. Klijuojamos plytelės pigesnės, jų kaina prasideda nuo 11,- €/kv.m., o plaukiojančios grindys nuo 20,- €/kv.m. Tačiau, įrengimo išlaidos plaukiojančioms yra ženkliai mažesnės. Plaukiojančių įrengimas ant lygaus pagrindo gali kainuoti maždaug nuo 4-5 €/kv.m, o klijuojamų irengimas kainuos nuo 7-8 €/kv.m. Taip pat kainą įtakoja padengimas – lako ar alyvos rūšis, dizaino unikalumas, atsparumas ir pan. Plačiau apie padengimus, atsparumus.

Grįžti į viršų

Kuris gamintojas geriausias?

Per 12 metų atsirinkome pačius geriausius kamštinių dangų gamintojus. Jie ne tik gamina aukštos kokybės gaminius, bet ir yra šių dangų lyderiai bei inovatoriai visame pasaulyje. Mūsų manymu, jie puikiai vienas kitą papildo. Jums tereikia pasirinkti patinkantį dizainą.

Trumpai apie kiekvieną (pagal abėcėlę):

  Granorte (Portugalija) – nuo 1972 metų

Nedidėlė šeimos įmonė gaminanti kamštines dangas jau 40 metų. Mūsų pirmas ir ilgametis partneris su kuriuo pažinome kamštį ir jo unikaliasias savybes. Klasikinė bei naujos kolekcijos puikiai derės tiek moderniuose, tiek klasikiniuose interjeruose. Be kamštinių dangų taip pat gamina odines, pvc, natūralaus linoleumo bei medines grindis.

Galiojantys gamintojo sertifikatai:
  - Gaminių žaliavos tik iš tvarių ir subalansuotų miškų ūkių

  - ISO 9001 kokybės valdymo sistema

– Vidaus patalpų oro kokybės sertifikatas. Ypač aktualus vaikų kambariuose ar tarkim, mokyklose

  - Integruota antimikrobinė ir antigrybelinė dangų apsauga

  - atitinka ES saugos, sveikatos ir aplinkos apsaugos reikalavimus


– Kamštienos elementams klijuoti nenaudojamas formaldehidas

- Vokietijos kamštienos asociacijos patvirtinimas, jog gamintojas tiekia tik aukščiausios kokybės gaminius

Peržiūrėti kolekciją

Grįžti į viršų


 


   LI&CO (Šveicarija) – nuo 1998 metų

Palyginti neseniai įsikūręs grindų gamintojas. Jų kolekcija pasižymi unikaliais dizainais, kurių nerasite pas kitus gamintojus. Jie pirmieji pristatė Printcork kolekciją – jos dizaino įvairovė yra apribota tik vaizduotės. Šios kolekcijos išskirtinumas – galimybė ant kamštinio pagrindo atspausdinti bet kokį sugalvotą dizainą. Klasikinės kamštinės dangos, odos, pvc, linoleumo kolekcijas Li&Co taip pat gamina.

Galiojantys gamintojo sertifikatai:

- Vokietijos kamštienos asociacijos patvirtinimas, jog gamintojas tiekia tik aukščiausios kokybės gaminius

- Gaminių žaliavos tik iš tvarių ir subalansuotų miškų ūkių.

Peržiūrėti kolekciją

Grįžti į viršų


 

   WICANDERS (Portugalija)nuo 1978 metų

Didžiausios pasaulyje kamštienos produktų gamintojos Amorim group dalis. Sieninių, grindinių bei techninės kamštinės dangos lyderis pasaulyje. Wicanders asortimente rasite ir klasikinius, ir išskirtinius dizainus tiek namams, tiek visuomeninėms patalpoms. Kamštines dangas galima įrengti ir biuruose, parduotuvėse, viešbučiuose ar net prekybos centruose. Ko gero žymiausia vieta, kur yra paklotos WICANDERS grindys yra Barcelonos žinomiausia mažoji bazilika Sagrada Familia.

Galiojantys gamintojo sertifikatai:

- Vokietijos kamštienos asociacijos patvirtinimas, jog gamintojas tiekia tik aukščiausios kokybės gaminius. Asociacijos narė

- Gaminių žaliavos tik iš tvarių ir subalansuotų miškų ūkių

- ISO 9001 kokybės valdymo sistema

- Vidaus patalpų oro kokybės sertifikatas. Ypač aktualus vaikų kambariuose ar tarkim, mokyklose

Peržiūrėti kolekciją

Grįžti į viršų


Kokią spalvą rinktis?

Jei turite galimybę pasitarti dėl spalvos derinimo su profesionalu taip ir padarykite. Jei vis tik nusprendėte spalvas derinti patys, tikimės, jog toliau sekanti informacija padės pasirinkti tinkamą spalvų derinimą.  

Tonai – Šviesūs, vidutiniai ar tamsūs.

Pavyzdžiai: 

 • Šviesios sienos, šviesios/vidutinės grindys – Patalpos erdvė vizualiai atrodo erdvesnė, lengvesnė. Nepersistenkite su šviesiais tonais, nes kambarys gali atrodyti šaltokas.
 • Tamsios sienos, šviesios/vidutinės grindys – vertikalios bei horizontalios patalpos linijos išryškės. Kambarys atrodys kiek aukštesnis.
 • Šviesios sienos, tamsios grindys – Kambarys vizualiai išsiplės, grindys atrodys kur kas tvirtesnės.
 • Tamsios sienos, tamsios grindys – Patalpos erdvė atrodys mažesnė, sunkesnė. Šiek tiek daugiau dienos šviesos gali pridėti jaukumo.

 

Spalvos - Baltos, pilkos, rausvos, rusvos, juodos.

Atspalviai:

 • Balti, šviesiai gelsvi ar šviesiai rusvi – pridės patalpai erdvumo. Tamsesni kambariai atrodys jaukiau, šilčiau.
 • Pilki  - derindami su rusvais, gelsvais atspalviais kambarys atrodys modernus ir tuo pačiu jaukus. Derindami su kitais pilkais tonais patalpai sudarysite šaltesnį, ramesnį įspūdį.
 • Raudoni, rausvi, oranžiniai – suteikia interjerui egzotiškumo ir tuo pačiu metu jaukumo. Tinkami ekspresyviems interjerams.
 • Rusvi, gelsvi – Labiausiai paplitę, klasikiniai atspalviai. Jaukūs ir šilti įvairiuose interjeruose.
 • Rudi, juodi – pabrėžia individualumą. Suteikia patalpoms solidumo, tvirtumo. Jaukūs su rusvais gelsvais atspalviais. Prabangūs, modernūs ir ramūs su pilkais atspalviais.

Grįžti į viršų